«Місто і війна голосами жінок». Показ і обговорення фільму Post Bellum-Україна «З 2014 року: жіночі історії Донеччини»
Фільм 2024 року режисерки Ольги Поворозник розповідає історії чотирьох різних жінок, що об’єднані спільним досвідом — окупації та звільнення Краматорська у 2014 році.
Під час публічного обговорення фільму спробуємо помислити довкола таких запитань: Яким чином можливе підсилення голосу через усну історію і публічні проєкти? Чи провокує таке оповідання взаємне слухання, і чи потрібна нам медіація досвідів, якщо ми говоримо наче б то про одні і ті ж події?
Учасницями розмови є:
Євгенія Нестерович(Evgenia Nesterovych), директорка Post Bellum-Україна
Леся Берездецька, соціологиня, модераторка кінопоказів
Коли: 14 грудня, о 19:00
Тематичний день: Місто
Де: виставково-подієвий простір Дому Звуку, вул. Князя Романа, 6
Вхід вільний за умови реєстрації за посиланням – http://surl.li/vjwoqx
Фільм «З 2014 року. Жіночі історії Донеччини» 2024, 43 хв., режисерка Ольга Поворозник
«Ми думали, що найстрашніше позаду…»
Чотири різних жінки – з різним запліччям, різного віку, професій та соціальних статусів – розповідають про місто і досвід, який їх об’єднує – окупацію та звільнення Краматорська у 2014 році. Як це – коли твій державний прапор стає забороненим поєднанням кольорів? Як це – коли біля твого дому блокпост ворожої армії, а дітей і далі треба возити в школу? Як це – коли місто звільнене і знову не страшно виходити на вулиці? Це чесна жіноча «розмова на кухні» про карколомні виверти сучасної історичної епохи, які вони проживають уповні.
Після нетривалої окупації у 2014 Краматорськ став центром Донецької області, активним осередком бізнесу, волонтерства та допомоги військовим. Місто виросло і розквітло, хоч і опинилося відтоді у прифронтовій зоні. Голосами краматорок наша кіноісторія розповідає про те, як безповоротно усе змінилося – для них особисто і для країни загалом – з 2014-го року, і як вони своєю щоденною працею наближають перемогу у війні, що триває вже понад десять років.
*YMCA Lviv