Спільно з RIBBON та Decentralized Pictures (DCP), ми запрошуємо українських кінематографіст_ок подавати заявки на фінансування та підтримку нових ігрових, документальних або анімаційних короткометражних проєктів за програмою “Повний Короткий”. В той час як Україна продовжує боротьбу з російською агресією, ця ініціатива надає можливість посилити голоси автор_ок, що саме зараз формують обличчя країни на кіномапі світу.
4 обрані режисер_ки отримають 20 000 $ на створення фільму, наставництво від експерт_ок DCP та представни_ць української кіноспільноти, а також додаткові можливості професійного розвитку.
Подати заявку можна на платформі DCP за посиланням – https://decentralized.pictures/how-it-works. З 3 грудня 2024 до 31 січня 2025. Заявни_ці мають сплатити символічний реєстраційний внесок у розмірі $1.5
Хто може подавати заявки?
- Заявни_ця є резидент_ами чи громадян_кою України, що наразі проживає на території країни або за кордоном;
- Фільми мають бути повністю створені в Україні в межах бюджету виділеного гранту;
- Заявни_ця досягла повноліття 18+;
- Це можуть бути ігрові, документальні або анімаційні проєкти;
- Заявни_ця повинна мати принаймні один зроблений фільм або проєкт на момент подання заявки.
Дати
Прийом заявок на участь у програмі: 3 грудня 2024
Завершення прийому заявок на участь у програмі: 31 січня 2025
завершення рейтингування заявок спільнотою DCP: 7 лютого 2025
Розгляду журі та фінальний відбір: лютий 2025
Оголошення перемож_ниць: 28 лютого 2025
Завершення виробництва фільмів: 30 вересня 2025
Як організований відбір перемож_ниць?
Чотирьох перемож_ниць обиратеме журі, до складу якого увійдуть члени правління DCP, включно з співзасновником платформи Романом Копполою та представни_ці української кіноспільноти. У фінальному відборі журі враховуватиме рейтинги заявок за результатами голосування спільноти DCP (будь-яке фінансування DCP надає через відкритий процес голосування, де саме користувачі платформи переглядають, оцінюють і відбирають заявки — більше про те як працює платформа за посиланням – https://decentralized.pictures/how-it-works).
Вимоги до заповнення заявки:
- Заявка заповнюється англійською мовою. Всі матеріали мають бути перекладені англійською мовою.
- Режисер_ки можуть подавати свої заявки з продюсер_кою чи продюсерською компанією або без них. Якщо заявку буде відібрано, а продюсер_ки ще немає, організатор_ки допоможуть знайти або оберуть продюсер_ку для проєкту.
- Усі заявки повинні містити:
- Лоґлайн
- Синопсис
- Віжуал та супровідні зображення
- Для проєктів, що увійдуть до шорт-листа – треба буде надати приклади зроблених фільмів/ проєктів режисер_ки або посилання на них (не більше трьох прикладів)
Учасни_ці за бажанням можуть додавати до заявки трітмент з візуальними референсами та тональністю, а також відео-пітч у форматі закадрового голосу або селфі, який може містити таку інформацію:
- Хто ви є як режисер_ка
- Чому цей фільм важливий для вас та світу
- Що вплинуло на вас, як на режисер_ку
- Чітке пояснення зародження ідеї та її розвитку
- Ваш підхід до розповіді цієї історії та чому ви вирішили розповісти її саме так
Більше про правила та процес подання заявки читайте на платформі Decentralized Pictures.
Організатор_ки конкурсу не вимагають обов’язкової передачі прав на інтелектуальну власність. Це дозволяє авторк_ам зберегти права на власний продукт та творчий контроль над своїми роботами. RIBBON, Decentralized Pictures та Група Кінотрон прагнуть уможливити збереження автор_ками своєї художньої незалежності протягом всього процесу виробництва.
З будь-якими питаннями щодо програми звертайтесь за електронною адресою full-short@decentralized.pictures
Організація та/або підтримка проєкту:
RIBBON – це платформа підтримки сучасного та минулого українського мистецтва та культури: виставок, нових проєктів, громадських програм та грантів. Після майже трьох років з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну, RIBBON має на меті надати підтримку збереження культурної та мистецької спадщини України, що перебуває під загрозою зникнення, а також митцям, кураторам і культурним установам по всій Україні в їхній боротьбі за культурну автономію.
Decentralized Pictures (DCP) — це організація, що прагне знаходити нові кінематографічні таланти. Це демократичний фонд для підтримки кіно з цілим рядом можливостей для кожного, хто має доступ до інтернету, як брати участь в конкурсах на фінансування, так і бути суддями у визначенні гідних кандидатів для підтримки.
Група Кінотрон – це колектив кінематографістів, що базується в Києві. Їхні фільми були відзначені призами на кінофестивалях в Обергаузені, Docudays UA, Київському міжнародному фестивалі короткометражного кіно, МКФ “Молодість”, Ризькому міжнародному кінофестивалі, а також «Золотою Дзиґою», преміями ім. Фелікса Соболєва та «Кіноколо».