23.01.2025

Особливі заняття для особливих дітей

Черговий важливий етап у межах проєкту “Доступність сімейних програм для дітей з інвалідністю” зроблено.

👉Ми розпочали серію реабілітаційних кемпів для сімей, які виховують дітей із інвалідністю.

❤️‍🩹Навіщо це? Так ми допомагаємо сім’ям відчути підтримку, знайти корисні навички, відновити сили й отримати простір для спілкування. Родини опиняються у середовищі, де діти отримують якісну допомогу, а їхні батьки – корисні знання та час для себе.

🔸У рамках кемпів сім’ї долучаються до різноманітних процедур та активностей. Діти отримують кваліфіковану консультативно-діагностичну та лікувально-реабілітаційну допомогу. Мультидисциплінарна команда фахівців працює над тим, щоб кожна дитина і мама почувалися підтриманими.

💬«Ми вже не вперше на реабілітації. Після кожної такої комплексної роботи з фахівцями в нас іде якийсь прогрес. Якби така реабілітація проводилася частіше, результат був би ще кращим. Син із задоволенням ходить на всі заняття до різних спеціалістів», – поділилася з нами одна з десяти мам-учасниць кемпу Таїсія з Хустського району, чий 4-річний син Максим має підозру на розлад аутистичного спектру.

💬«Я бачу результати роботи донечки зі спеціалістами. Я рада, що ми маємо можливість долучитися до реабілітації. Якби ми не займалися, динаміка була б негативною. А тут і логопед, і психолог, і заняття у кімнаті сенсорної інтеграції, ерготерапія, лікувальний масаж. І це лише частина того, що нам пропонується», – тішиться Валентина, мама 3-річної Євгенії, яка має порушення опорно-рухового апарату.

🙂Але ж ми були б не ми, якби не підходили до роботи комплексно. Відтак цього разу ми долучили студентів до цієї практики у дитячій лікарні. Вони не лише спостерігали за роботою психологів, але й активно брали участь у творчих заняттях із мамами та дітьми. Ця практика допомогла їм закріпити знання, здобуті під час теоретичного навчання від «Моменту міцності», та глибше зрозуміти, як працювати з вразливими групами населення.

💬«За участі студенток-практиканток була реалізована коротка програма психологічного розвантаження для мам. Студентки провели різні активності, зокрема арт-вправи на стабілізацію й активізацію ресурсів, різні рухові вправи для чергування напруги та розслаблення, підтримання батьківського емоційного фону. Для матусь ці заняття були корисні тим, що вони змогли обмінятися життєвими історіями та віднайти внутрішні ресурси самопідтримки. Також студентки ознайомилися зі специфікою роботи психолога реабілітаційного центру та особливостями проведення діагностики в Інклюзивно-ресурсний центр 1», – прокоментувала психологиня проєкту Мирослава Фельцан.

🤡Особливу радість нашим маленьким учасницям, учасникам і їхнім мамам подарували лікарняні клоунеси “Файні носи”. Вони стали справжнім джерелом позитиву й підтримки! Завдяки їхнім майстерним виступам діти могли відчути магію сміху, а їхні мами – хоч на мить забути про повсякденні труднощі.

☝️Попереду ще один такий кемп, а поки дякуємо всім, хто долучився до організації. Завдяки вам ми створюємо світ, у якому кожна дитина має шанс на якісне й радісне життя, а кожна сім’я – на підтримку й розвиток.

Кемп проходиться на базі Центру реабілітації дітей із органічним ураженням ЦНС «Росинка» Мукачівської обласної дитячої лікарні.

Проєкт імплементується в межах «Покращення захисту дітей у надзвичайних ситуаціях в Україні шляхом надання безпечних притулків, забезпечення продуктами харчування та непродовольчими товарами, а також психосоціальної підтримки», що реалізує Комітет медичної допомоги в Закарпатті – CAMZ за підтримки Terre des Hommes та за фінансування Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

*Момент міцності