7 днів, 5 фахових тем, 8 залучених спеціалісток і спеціалістів із різних галузей, зо два десятка людей, які готували запуск цього проєкту, 29 активних і вмотивованих молодих людей – навчальна Резиденція в Ужгороді успішно відбулася.
Студентки і студенти з Харківщини та Закарпаття впродовж тижня навчалися, обмінювалися досвідом і розвивали практичні навички в межах проєкту «Психологічна підтримка дитячих лікарень».
Усі дні були унікальними за наповненням, але однаково насиченими. Учасниці й учасники поглибили свої знання у напрямах психологічних ігрових практик, музикотерапії, розвитку сенситивності та вразливості й надання першої медичної допомоги для дітей.
Разом із провідними експертками та експертами ми надали молоді нові підходи для підтримки дітей у складних життєвих ситуаціях. Майбутні психологи, лікарі, митці опанували нові види активної музикотерапії, включно з музичними іграми, рекреативними підходами, імпровізацією та сонграйтингом під наставництвом досвідченої Катерини Кудашевої. Психологиня й лікарняна клоунеса Наталія Шевченко практикувала зі студентством ігри з предметами та уявою, рольову гру та імпровізацію. Катерина Зіновʼєва, лікарка фізичної реабілітаційої медицини, у прямому сенсі слова «пройшлася» з молоддю по правильній ходьбі як фізичній активності для покращення сенситивності та зменшення вразливості людського організму. З радіоведучим Олексієм Уманським резиденти й резидентки розбирали основи звукозапису та редагування, створення подкастів, радіо-ефірів і аудіоконтенту, адже в межах проєкту в дитячій лікарні Харкова буде створена звукова лабораторія, яка слугуватиме цілям проєкту. А практикували правильне проведення серцево-легеневої реанімації, техніку допомоги при обструкції дихальних шляхів, а також моделювали алгоритм дій при критичних станах студенти і студентки разом із кандидаткою медичних наук, доценткою Ольгою Пушкаренко на базі навчально-симуляційної лабораторії з медичної підготовки на медфаці УжНУ.
Психологині та координаторки проєкту Влада Андрущенко та Людмила Балецька ознайомили присутніх із темами клінічної психології та роботи мультидисциплінарної команди в лікарнях відповідно.
І, звісно, не можемо не згадати чудову інтерактивну лекцію від Павла Худіша, завдяки якій крізь призму історичного контексту ми дізналися про вразливість різних груп населення на території Закарпаття та їхній звʼязок із Харківщиною.
Дякуємо всім учасникам і учасницям, тренерському складу і партнерам проєкту за вашу енергію, відкритість і відданість цій важливій справі!
Нагадаємо, що «Психологічна підтримка дитячих лікарень» – це унікальна програма, спрямована на забезпечення сталості психологічної підтримки дітей у лікарнях через застосування недирективних ігрових методів і залучення студентської спільноти.
Проєкт реалізується за підтримки Проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні
*Момент міцності